• Welcome to Kırlıoglu.
Kırlıoğlu İncir 60 ülkeye ihracat yapıyor

Bugün Türkiye’nin sayılı incir ihracatçı firmalarından birisi haline geldiklerini dile getiren Kırlıoğlu İncir A.Ş. Genel Müdürü Nurettin Kırlıoğlu, “Hedefimiz önümüzdeki yıllarda 1500-2000 kişiye istihdam sağlamak ve dünyada inciri tanımayan 5 milyar civarındaki nüfusa Aydın incirini tattırmak” şeklinde konuştu.

KIRLIOĞLU İNCİR 60 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR 

Türkiye’nin en büyük incir yetiştirme ve üretim merkezi olan Nazilli’de kurulan firma hakkında bilgi veren Kırlıoğlu İncir A.Ş. İşletmecisi Yaşar Kırloğlu, “Firmanın kuruluş tarihine kadar Kırlıoğlu Ailesi incir yetiştiriciliği yapmaktaydı. Aile bu sektördeki tecrübelerine dayanarak 1990 yılında Kırlıoğlu inciri kurdu. Kuru incir paketleme ve imalatına başladı. Kuruluşundan itibaren iç ve dış pazar tecrübesine dayanarak hızla büyüyen ve başlangıçta kurmuş olduğu tesisi ve makine parkurunu modern üretim standartlarına uyumlu olarak sürekli yeniledik. İşletmemiz her gecen gün daha da büyüyerek bir çok kişiye istihdam sağladı. Dünyanın yaklaşık 60 ülkesine incir ihracatı yapıyoruz.” dedi.

 

İNCİRİ TATMAYAN KALMAYACAK 

Bugün Türkiye’nin sayılı incir ihracatçı firmalarından birisi haline geldiklerini dile getiren Kırlıoğlu İncir A.Ş. Genel Müdürü Nurettin Kırlıoğlu, “Başlangıçta sadece iç piyasaya yönelik üretim yapan Kırlıoğlu İncir A.Ş. iç piyasada sağlam bir yer edindikten sonra 2000’li yılların başında ihracatçı firmalara ve yurt dışındaki alıcı firmalara fason üretim yaparak yurt dışına açıldık. Bugün 14 bin metre kare kapalı, 30 bin metre kare açık alanı ile modern üretim tesisleri ve incir konusundaki kalifiye personelimizle dünya standartlarına uygun üretim süreçleriyle ve hijyenik koşullarda üretim yapmaktayız. Tüm kuruyemiş ürünlerimizi kendi markalarımızla (FİGGY, KIRDAĞ, KIRLIOĞLU) iç ve dış pazarlara sunmaktayız. Hedefimiz önümüzdeki yıllarda 1500-2000 kişiye istihdam sağlamak ve dünyada inciri tanımayan 5 milyar civarındaki nüfusa Aydın incirini tattırmak” şeklinde konuştu.